14 kwietnia 2024, niedziela
Tell No One @ Skin Flicks komentarzy: 0

Dynamic Blooms

everynone.com komentarzy: 0

Symmetry

Chris Jones komentarzy: 0

Horror z rybką

Sandy Widyanata komentarzy: 0

Randka Anny

Yoann Lemoine komentarzy: 0

Biegnij chłopczyku, biegnij!

Redakcja komentarzy: 0

Do czego służy 28 stopni w cieniu

HEYKELTRAŞ Coşkun ÖZER komentarzy: 0

Rozruch poranny

Erik Johansson komentarzy: 0

Dobranoc

culture.pl komentarzy: 0

Roman Polański nakręcił reklamę dla Prady

Joanna Dziwak komentarzy: 0

Gry losowe. Odcinek 14.

(...) Straciła głos, więc o śpiewaniu nie było mowy. Straciła większość znajomych na rzecz ich rozmnażania – samych siebie lub pieniędzy. Idąc ulicą Vegas, która kiedyś musiała być pustynią, a teraz była odwrotnością pustyni, była najbardziej spójnym elementem krajobrazu, jaki można sobie wyobrazić.


Nieliczne przyjaciółki robiły ambitne plany, nie znajdując czasu na nic ani nikogo, kto nie był aktualnie ambitny. Jo nigdy nie była ambitna, ponieważ mama od wczesnego dzieciństwa powtarzała jej, że należy porównywać się z tymi, którzy mają gorzej. Czyniąc więc takie porównania, nie potrafiła nigdy tak naprawdę do końca się załamać i nawet idąc samotnie i bez pieniędzy ulicą porównywała się raczej do osoby, która na ulicy bez pieniędzy leży, ewentualnie jedzie na wózku inwalidzkim. Przeżywając różne przygody, kończące się fiaskiem, Jo wyobraża sobie jeszcze gorsze fiasko i od razu robiło się jej lepiej.


Jo w barze, który kiedyś musiał być pustynią, wśród nielicznych przyjaciółek, które chwilowo oderwały się od ambitnych planów. Nigdy nie siada z brzegu, ponieważ takie położenie implikuje możliwość, że dosiądzie się jakiś psychopata, będzie czegoś chciał, będzie udawał, że wszystko wie o Jo, bawili się razem w piaskownicy i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie ma problemy. Nasłuchuje więc, a nawet gdyby nie nasłuchiwała, usłyszałaby bez trudu mówiące dużymi literami nastolatki, względnie wczesne dwudziestolatki. Wyglądają, jakby nie mogły być już bardziej fajne w najbardziej telewizyjnym tego słowa znaczeniu. Wyglądają, jakby przyszły prosto z castingu do programu kolacyjno-śniadaniowego, gdzie pokazują, jak stylowo zamienić sukienkę z cekinów na pidżamkę z organicznej bawełny. Rano mogłyby reklamować płatki śniadaniowe, a po 22 drink rozluźniający pochwę. Używają dużo słów, których Jo nie potrafi używać. Mówią do siebie per „dziwko" zamiennie z „kotku". Jo zastanawia się, czy to naprawdę dzieje się naprawdę.


Żadna z przyjaciółek nie pyta jej ani o przeszłość, ani o przyszłość i to jest wygodne. Przeszłość zresztą sama pcha jej się w pole widzenia, bo oto widzi byłego narzeczonego z jego najwyraźniej nie-byłą narzeczoną. To nie jest kraj dla wrażliwych kobiet.


Jo zastanawia się czy pomyśleć tekst w stylu cosmodziewczyny: „pogorszył ci się gust", czy pogrążyć się w dyskretnej melancholii, przez chwilę udając, że jest tą, która ma najgorzej na świecie i żadne dziecko z Somalii nie jest w stanie stanąć w szranki z jej nieszczęściem. Postanawia przyjąć postawę pomiędzy i nie myśleć w ogóle o tym, co widzi. Były narzeczony jest w końcu byłym narzeczonym na jej własne życzenie i nic jej do jego wypaczonych wyborów.


To jedno, co nie daje Jo spokoju to fakt, że nie-była narzeczona jej byłego narzeczonego najwyraźniej nie jest intelektualistką ani w ogóle osobą choć minimalnie reflektującą rzeczywistość, w której żyje. Mogłaby równie dobrze usiąść sobie z dziewczynami obok przy oszronionym drinku i pomówić trochę dużymi literami. Postanowiła nie być aż tak okrutna: dziewczyna być może jest miła. Miła, choć głupia. Ulubiony typ większości mężczyzn pod każdą szerokością geograficzną.

(...)

Cały odcinek,
Klick!!!